Sağlığınız İçin Güne Bu Kuruyemişle Başlayın!

145
www.tontisko.com

Güney Amerika’da kendisi ile aynı adı taşıyan bir ağaçtan elde edilen, besin açısından yoğun ve lezzetli bir fındık türü The LifeCo Brezilya Cevizi; sağlığa değer katan çok özel faydaları ile kendisini diğer tüm doğal ürünler ve kuruyemişlerden ayrıştırıyor.

The LifeCo Brezilya Cevizi’ni özel ve eşsiz kılan; içeriğindeki yüksek selenyum miktarı. Doğal selenyum kaynağı olan tek ürün olarak bilinen The LifeCo Brezilya Cevizi; istiridyeye oranla 10 kat, ton balığına oranla 20 kat daha fazla selenyum içeriyor. Uzmanlar günde 5-6 adet tüketilen The LifeCo Brezilya Cevizi’nin vücudun günlük selenyum ihtiyacını fazlasıyla karşıladığını belirtiyor.

Sağlık açısından çok önemli bir mineral olan selenyumdan zengin The LifeCo Brezilya Cevizi; kanserle savaşıyor, cinsel sağlığı kuvvetlendiriyor, üremeyi artırıyor, kalp sağlığını koruyor, Haşimato hastalığını doğal yoldan iyileştiriyor, diyabete bağlı gelişen bozuklukları düzeltiyor. Antioksidan özelliği ile bağışıklık sistemini de kuvvetlendiriyor.

  • Amerika Ulusal Kanser Enstitüsü’nün yaptığı araştırmalara göre, içeriğindeki antioksidan ve selenyum ile sağlanan glutatyon sayesinde serbest radikalleri ortadan kaldırıyor, bu sayede kanser riskini azaltırken aynı zamanda kanser ile savaşıyor.
  • Erkeklerde sperm kalitesini ve testosteron seviyesini, kadınlarda da doğurganlığı artırıyor.
  • Kalp sağlığını; içerisinde HDL veya iyi kolesterol veya omega-3 yağ asitleri sayesinde iyileştiriyor.
  • Ülkemizde sık görülen; selenyum eksikliği nedeni ile ortaya çıkan Haşimato hastalığını tiroid bezinin daha iyi çalışmasını sağlayarak doğal yoldan iyileştiriyor

Yapılan araştırmalar; dünya çapında yaklaşık 1 milyar insanın selenyum eksikliğinden muzdarip olduğunu gösteriyor, bu da The LifeCo Brezilya Cevizini önemli bir diyetsel tercih haline getiriyor. Kuruyemişler arasında en düşük karbonhidrat oranına sahip olan The LifeCo Brezilya Cevizi, yüksek protein oranı ile sporcularun da tercihi. Hamilelik döneminde vücudun önemli bir mineral ihtiyacı olan selenyumu karşılayan The LifeCo Brezilya Cevizi anne adaylarının da severek kullandığı bir süper gıda. Glutensiz bir besin olması nedeni ile glüten alerjisi olan kişiler tarafından da rahatlıkla tüketilebiliyor. Selenyumun süper gıdası olarak bilinen The LifeCo Brezilya Cevizi, Amazon bölgesine has muazzam büyüklükte 40 metrenin üzerinde uzunluğa sahip, 2 metre çapındaki ağaçlarda, özellikle Bolivya ve Peru’da yetişiyor.