Kadın Değişirse Toplum Değişir

271

Adana Soroptimist Kulübü, ‘Kadın değişirse toplum değişir’ sloganıyla Yılbaşı Panayırı düzenledi. Panayırın açılışı Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş tarafından yapıldı. Beyhan Demirtaş’ta katkı olması amacıyla ilk alışverişi yaparak destekte bulundu.  

House of Kamer’de düzenlenen panayırın geliri ile pilot köy olan Zeytinli Köyü’nde okuma yazma kursu yapılacak. Panayırın açılışında bir konuşma yapan Adana Soroptimist Kulübü Başkanı Demet Bilici katkılarından dolayı Adana Valisi Mahmut Demirtaş’a teşekkür ederek konuşmasına başladı. Bilici, “Amacımız ‘Kadın değişirse toplum değişir’ den yola çıkarak pilot bir köyümüz var. Buradan gelecek olan tüm gelirler bu köyde yapılacak olan çalışmalarda kullanılacak. İlk olarak okuma kursuna başlayacağız. Adana Valimiz Mahmut Demirtaş’ın desteği ve Şakirpaşa Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Zeytinli Köyü’nde okuma yazma kursuna başlıyoruz. Bunun yanında da kütüphane yapma hedefimiz var bunu da en kısa zamanda bitirmeye çalışacağız” dedi. Başkan Bilici ayrıca panayırın ana sponsoru olan Haremlique firmasına ve diğer katılan dernek ve firmalara teşekkür etti.


Adana Soroptimist Kulübü’nün ev sahipliğinde düzenlenen panayıra Seyhan Soroptimist Kulübü, Kimsesiz ve Yardıma Muhtaç Çocuklar Derneği, Yardımsevenler Derneği’de katılarak destek verdi.