Bu Konsere Biletle Değil Kitapla Giriliyor

403

Dilek Ergin Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kültür Müdürlüğü’ndeki Şan ve Piyano öğrencileriyle her yıl düzenli olarak verdikleri konserlerle sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyorlar. Geçtiğimiz yıl da İİBF Maliye Bölümü öğrencileriyle ortak yaptıkları “1 hayal 1 oyuncak” projesinin devamı niteliğinde çok özel bir konser projesi hazırladılar. Proje, her yıl olduğu gibi bir çocuğun hayatında yer almak, bir çocuğun hayatına dokunmayı amaçlıyor. Mavisu Engelliler Sanat ve Spor Kulübü Derneği özel öğrencileri de bu projede koro ve danslarla sahnede yerini alacak.

Bir bilet bir kitap projesinde bağışlanan kitaplar kurulacak kütüphaneye ve okullardaki kütüphanelere kitap desteği olarak kullanılacak. Projeye ayrıca toplu kitap bağışı da yapılabilecek.

Projeyi; Mavisu Engelliler Sanat ve Spor Kulübü Dernek Başkanı Ülkü İNSAN, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail GÜNEŞ ve Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kültür Müdürlüğü Şan ve Piyano Hocası Dilek Ergin Karaca ile birlikte Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi birlikte yürütüyor.

1 kitapla 1 çocuğumuza biz de Mavi Su Engelliler Sanat ve Spor Derneği olarak katkıda bulunmanın gururunu yaşayacağız diyen Dernek Başkanı Ülkü İnsan ile Yazarımız Seçim Seziş röportaj yaptı.