Berkay’ın Sahne Aldığı Gecede Hizmet Binası Müjdesi Verildi

261

Kentine ve ülkesine hizmet amacıyla sayısız projeleri hayata geçiren, Adana’nın en önde gelen sivil toplum örgütü olan Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) 27 yaşında. Kuruluş yıldönümünün kutlandığı muhteşem gecede, dernek hizmet binasının müjdesi de verildi. Özel gecede sahne alan sanatçı Berkay, muhteşem sahne performansı ve şovlarıyla, seslendirdiği şarkılarla davetlilere unutulmaz gece yaşattı.

İlklerin kenti Adana’da sayısız ilkleri hayata geçiren, projeler yapan, yatırımcıların dikkatlerini Adana’ya çeken programlar ve araştırma raporları hazırlayan, ‘Dünya kenti Adana’ söylemini Adana’ya kazandıran ve bu yönde projeler geliştirilmesine yönelik girişimlerde bulunan Çukurova GİAD’ın 27’nci Kuruluş Yıldönümü Balosu, Sheraton Otel’de yapıldı. Furmet, Gen Pırlanta, OZZ Group, Archtura Mimarlık, ASK İnşaat, Big Chefs, Doğanay, Ertuğrul Plaza, Final Okulları, Madenci, Oğuz Tekstil, SZD Grup, Yüksel Orman Ürünleri’nin sponsor olduğu geceye Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, AGİAD Başkanı Halid Milli, dernek üyeleri, Çukurova GİAD Akademi’nin 3’üncü dönem öğrencileri katıldılar.

“Kentimize Hizmetin Aracı”

Derneğin tanıtım filminin izlenmesi sonrası gecenin açış konuşmasını yapan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, dernek kurucularına, geçmiş dönemde başkanlık yapan, görev alan yönetim kurulu üyelerine ve destek veren üyelere teşekkür etti. 27 yaşındaki Çukurova GİAD’ın geçmişten devam eden kültür ve oluşmuş kurumsal hafızasıyla Adana ve Türkiye için projeleri hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Sakarya, “Biz Çukurova GİAD’ı bir basamak olarak görmüyoruz. Bir yerlere gitmek için araç olarak görmüyoruz. Biz sadece kentimize katkı koymanın aracı olarak görüyoruz. Derneğimiz sayesinde kentimiz ve ülkemiz için üretiyor, bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Biz Çukurova GİAD olarak ne ‘desinler’ diye bir şey yaptık, ne de ‘ne derler?’ diye bir şey yapmaktan geri durduk” dedi.

Sponsorlara teşekkür plaketinin sunulduğu gecede, yeni üyeler Bilal Kaya, M. Alperen Pişkin, Ümit Onat, Alper Çalık, Selin Coşar, Öner Dağsuyu, Bekir Arslan, Mehmet Çabuk ve Mehmet Çatalbaş’a üyelik belgeleri verildi. Özel gece Türkiye’nin en çok sahne alan sanatçılarından biri olan Berkay’ın konseri ile devam etti. ‘Gel Gel’ şarkısı ile konserine başlayan Berkay’ın sahne performansı, geceyi renklendirdi. Davul eşliğinde “Adana’ya Gel Gidek” şarkısını orkestrasıyla birlikte yorumlayan Berkay, eski ve yeni albümünden şarkılar okudu. Repertuarında Yıldız Tilbe, Müslüm Gürses’in şarkılarına da yer veren Berkay, Tilbe’yi övdü, ömrünün uzaması için dua ettiğini söyledi. Sahne performansıyla davetlileri de coşturan Berkay, Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya’yı da sahneye davet etti. Berkay ile birlikte İlhan Şeşen’in ‘Ellerimde Çiçekler’ şarkısını seslendiren Başkan Sakarya da, büyük alkış ve beğeni topladı.