Adanalı Tenisçilerden Çifte Şampiyonluk

205

Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü (ATDSK) tenisçileri, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nın temelini attığı Samsun’da tekle ve çiftlerde finalleri kimseye kaptırmayarak çifte şampiyonluk çifte başarı elde ettiler.

Türkiye Tenis Federasyonu’nun 12 Yaş Kış Kupası Türkiye Serisi tenis turnuvası Samsun Tenis İhtisas Kulübü’nde yapıldı. Adana, Ankara, Antalya, Artvin, Bursa, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Muğla, Ordu, Samsun, Tokat ve Uşak’tan tenisçilerin katıldığı turnuvada Adanalı tenisçiler erkekler hem tekler, hem çiftlerde finali kimseye kaptırmadılar. ATDSK’lı sporcuların final kardeşliği yaptığı maçlarda tek erkeklerde Yağız Ünal şampiyon, Utku Kerim Biberli ikincilik kupası aldı. Çift erkeklerde ise yine ATDSK’lı sporcular Ege Büyüktaş-Yağız Ünal çifti, Utku Kerem Biberli-Yiğit Ünal çiftiyle yaptıkları karşılaşmadan şampiyon çıktılar. Bayanlarda ise yine ATDSK’lı sporcu, başarılı tenisçi olma yolunda büyük aşamalar kaydeden Dicle İzgi, partneri Esila Toklu (İTSK) ile oynadığı çiftler final maçında ikincilik kupasının sahibi oldu.

Samsun’dan 3 şampiyonluk ve 4 ikincilik kupasıyla dönen sporcuları kutlayan ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin, “Hem tek erkekler, hem de çift erkekler finalistlerinin kulübümüz sporcuları olması bizim için ayrı bir gurur ve mutluluktur. Atatürk’ün ülkemizin kurtuluş mücadelesinin temelini attığı Samsun’da elde edilen bu başarılar kulübümüz ve kentimiz Adana için de bir onurdur. Kendilerini, antrenörlerini ve destek veren ailelerini kutluyorum” dedi.