16 Ülkeden 127 Tenisçi Adana’da Buluştu

171

Adana’nın tek uluslararası turnuvası olan Çukurova Cup 14 Yaş Uluslararası Tenis Turnuvası’nın 19’uncusu başladı. Adana’nın spordaki marka kulübü Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü’nde (ATDSK) yapılan turnuvaya 16 ülkeden 127 sporcu katıldı.

Dünya Çocuklarına Armağan

20 Nisan’da yapılan eleme maçlarının ardından 22 Nisan’da ana tablo maçlarına geçilmesiyle birlikte genç raketlerin tenis şovlarına sahne olan 19’uncu Çukurova Cup (2019 Tennis Europe Junior Tour) 14 Yaş Uluslararası Tenis Turnuvası’nın açılış töreni, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara hediye ettiği dünyanın tek çocuk bayramı olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yıldönümünde yapıldı. Turnuvaya katılan 16 ülkenin tenisçileri, kendilerine armağan edilen bu özel günde ATDSK’da ikram edilen yöresel yiyeceklerin tadına bakarken, Çocuk Şenliğiyle de eğlendiler.  Türkiye, Almanya, Avusturya, Belarus, Bulgaristan, Estonya, Hırvatistan, İngiltere, İspanya, İtalya, Kazakistan, Kıbrıs, Romanya, Rusya, Sırbistan, Ukrayna’dan turnuvaya katılan sporcular, kortta bu kez dans edip, zumba yaptılar.  

Başarıları ve Türk Sporu’na kazandırdığı tenisçileri ile marka kulüp olan ATDSK’da dünya çocuklarını bir araya getiren Çukurova Cup’ın açılış töreninde konuşan Kulüp Başkanı Ali Refah Keskin, şampiyon raketler yetiştirdikleri ATDSK’da düzenledikleri turnuvalarla da Türk Tenisi’ne katkı koyduklarını söyledi. Tenisçilerin gelişimi açısından turnuvaların önemine değinen Keskin, “Bu bağlamda ATDSK olarak başlattığımız, Adana’mızın tek uluslararası tenis turnuvası olan Çukurova Cup’ı aralıksız 19 yıldır düzenlemenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yıldönümünde açılışı yaptığımız Çukurova Cup’ta kortlarımızda kıyasıya mücadele yaşanacak” dedi. Altyapıdan Sorumlu Tenis Kaptanı Özkan Çetin de, turnuvanın düzenlenmesinde büyük emeği bulunan Başkan Keskin ile organizasyonun mimarı ATDSK Yönetim Kurulu Üyesi Tuna Girtine Işık’a teşekkür etti. 60’ıncı yılını kutlayan ATDSK’da laik, demokratik, zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirdiklerini kaydeden Çetin, “Tam bağımsız, çağdaş, laik ve demokratik Türkiye’nin mimarı ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz” dedi.

Bayram Havasında Açılış

Konuşmaların ardından gün boyu genç raketlerin mücadelesine sahne olan B kortunda bu kez dans, jimnastik gösterileri yapıldı. Erol Güncek Akademi’nin organizasyonunda gerçekleşen Çocuk Şenliği’nde küçük jimnastikçilerin kule yapıp, Türk Bayrağı açarak sonlandırdıkları gösteriler büyük alkış topladı. Turnuva sporcularıyla birlikte tüm çocuklar, Erol Güncek’in yönetiminde zumba yaptılar. Şenlik, Flat Grubu’nun konseri ile noktalandı. 19’uncu Çukurova Cup, 28 Nisan’da yapılacak tekler ve çiftler final maçları ve kupa töreni ile sona erecek.